Cem BÖLÜKBAŞI Toro Rosso’da!

0

Formula 1 Esports serisinde yarışan temsilcimiz Cem BÖLÜKBAŞI 2018 sezonu için Toro Rosso takımı tarafından seçildi!

 

2017 Formula 1 Esports serisinde 3 yarışlık final serisine katılma hakkı kazanıp 2. yarışı kazanarak genel klasmanda 5. olan Cem BÖLÜKBAŞI ülkemizi temsil etmeye devam ediyor.

 

2018 Formula 1 Esports sezonu için yapılan elemeleri Playstation 4 platformunda 1. tüm platformlarda 14. olarak tamamlayan Cem BÖLÜKBAŞI elemeleri atlayarak takımlar tarafından seçilme şansını kazanan 40 kişiden biri oldu.
Geçen sene McLaren e-sports için McLaren’in pilotu Fernando ALONSO tarafından özel olarak seçilen Cem BÖLÜKBAŞI ülkemiz adına büyük başarılar yakalamıştı. Yakaladığı başarılar ile Teknosa jüri özel ödülünü kazanan Cem BÖLÜKBAŞI daha çok ödül kazanacağa benziyor.

Formula 1’de yer alan takımların espor alanında sürücülerini seçmesi için sıraları kura ile belirlendi. Kura sonuçları;

 

Sürücülerin seçilmesi için kura ile belirlenen sıralamalar

 

Geçen seneki başarılarından sonra ilk sıralarda seçilmesi beklenen Cem’in ilk 5 takım tarafından seçilmemesi ise şüphe uyandırdı ve “Cem tekrardan McLaren ile anlaşmış olabilir mi?” sorusunu akıllara getirdi.

 

İlk 5 takım tarafından seçilmemesinin ardından Cem BÖLÜKBAŞI ile röportaj yapıldı.

 

Yapılan röportajda Cem endişelenmediğini ve bu durumu beklediğini belirtti.

Cem BÖLÜKBAŞI yapılan röportajın ardından 7. sırada bulunan Toro Rosso takımı tarafından seçildi.

Cem BÖLÜKBAŞI, genç Formula 1 pilotu Toro Rosso sürücüsü Pierre Gasly ile birlikte.

 

Formula 1 Esports serilerinde tüm takımların motor güçlerinin eşit olduğunu yani Cem’in Toro Rosso’da veya Mercedes’te olmasının herhangi bir farkı olmadığını, ama Toro Rosso’nun RedBull’un alt takımı olduğunu yani Cem’in RedBull ile bir ilişkisinin olmasının iyi olduğunu düşündüğümü belirterek; temsilcimiz Cem’e Formula 1 Esports 2018 sezonunda ve gelecek kariyerinde Gametropi.com ekibi olarak başarılar diliyoruz.

Cem BÖLÜKBAŞI’yı İnstagram’da cembolukbasi ve Twitter’da @G2Bolukbasi (evet kendisi aynı anda G2 Racing bünyesinde) kullanıcı adlarını aratarak takip edebilirsiniz.