Dan The Man İncelemesi

0

Geçmişten gelen havasını yeni oyun mekanizmasıyla birleştiren Halfbrick’in oyunu olan Dan The Man, uzun süreden beri hayatımızda yer alıyor. Fakat oyunu yükleyip deneyememiş olabilirsiniz. Eğer siz de denemediyseniz bu inceleme tam size göre.

Atlarım Zıplarım, Yıldızımı Da Atarım

Oyunun tarzı eski tip bir oyun olan Metal Slug tarzında. Bu oyunda da soldan sağa doğru ilerleyerek bölümleri geçiyoruz.

Oyunun dövüş mekanizası oldukça akışkan hazırlanmış. Yumruğun yanında silah veya bıçak da kullanabilirsiniz. Düşman karakterleri hafife almayın çünkü iyi oynuyorlar buradan söyleyeyim.

Retro grafikleri kaliteli şekilde oyunun içine yerleştirmişler. Oyunu oynarken takılma ya da oyundan atma gibi sorunlar yaşamıyorsunuz. Oyunun başarılı şekilde hazırlandığını anlıyorsunuz. Oyun içinde grafik ayarı gibi bir seçeneğin bulunmadığı oyunda kasma yaşayacağınızı düşünmüyorum.

Parayı Veren Düdüğü Çalar

Her oyunda olduğu gibi bir şeyi satın almak için iki seçeneğiniz bulunuyor: Ya oyunda ilerleyip para toplayacaksınız ya da gerçek para ile birimleri satın alacaksınız. Bu oyunda olay ‘pay to win’ kadar değil onu baştan söyleyeyim. Gerçek para harcamadan da bölümleri geçebilir, oyundan da oldukça zevk alırsınız.

Oyun içi reklamlar, bölümde ilerlerken kayıt noktalarına geldiğinizde karşınıza çıkıyor. Ben bunu negatif değer olarak görüyorum. Oyundaki akışkanlığı ortadan kaldırdığını düşünüyorum. Her reklam yaklaşık 10 saniye kadar sürüyor.

Değişim İyidir

Oyun içi karakterinizi isterseniz değiştirebilirsiniz. Tek bir karakterle oyunu tamamlamayıp birçok karakterin kullanıma sunulması da güzel bir ayrıntı olmuş. Eğer isterseniz bu karakterlere hemen ulaşabilirsiniz. Tabii onun için de para vermeniz gerekiyor.

Kaç Para?

Oyunu reklamsız oynamak isterseniz bunu oyunu satın alarak sağlayabilirsiniz. Şimdilerde oyunu 7 TL’ye satın alabilirsiniz.

Önceki İçerikKingdom Rush İnceleme
Sonraki İçerikCem BÖLÜKBAŞI Toro Rosso’da!
Yazılarımla kendimi ifade edebildiğimi düşünüyorum. Hayata karşı her zaman pozitif yaklaşmayı öğreten bir annenin oğluyum. 8 Haziran 1999 tarihinde Bursa/ Osmangazi de dünyaya geldim. Mudanya'da ikamet ediyorum. Aktif olarak 1 sene Es10 Game Club' da editörlük yaptım. Bu tip internet sayfası açmaya teşebbüsüm olmuştu (ama olmadı). Şimdi arkadaşım, dostum Tuğrul başkanlığında bu topluluğun bir ferdi oldum. Yazılarımı takip edin!
TEILEN