Fortnite Battle Royale FPS Arttırma

0
Fortnite Battle Royale FPS Arttırma

Yakın bir zamanda oyun dünyasında çıkan bir oyun olan Fortnite Battle Royal hızlı bir şekilde birçok oyuncu elde etti. Ama fps konusunda birçok oyuncu yine sıkıntı çekmeye başladı. Fortnite Battle Royale fps arttırma için vereceğimiz adımları takip edebilirsiniz.

Hazır madem buraya gelmişken birkaç öneride de bulunayım.

 • Başlangıçta bulunan programları kaldıralım. İşinize yaramayın bilgisayarınız açıldığı anda açılan programları programları kaldırın. Bunun için başlat kısmına “msconfig” yazıyoruz. Sonrasında açılan ekranda “Başlatma” kısmına gidiyoruz. 
 • Masaüstünüzde çok fazla klasör bulundurmayın. Gereksiz klasöleri kaldırın. Aynı görevi yapanları da bir klasörde toplayın.
 • Haftada 1 kez CCleaner ile bilgisayarınız temizleyin. Ama CS GO gibi yada Fortnite gibi oyunları oynarken CCleaner’ı açık bırakmayın. Simge durumuna küçülmüş olabilir. O neden çıkış yapmayı da unutmayın.
 • Sürücülerinizi güncel tutun. Arada bir Başlat – “Bilgisayar Yönetimi” yazarak oradan aygıt yöneticisine girin ve sürücülerinizi kontrol edin.
 • Bilgisayarınızda bulunan gereksiz kullanmadığınız programları kaldırın.
 • Eğer masaüstü bilgisayar kullanıyorsanız. Kasa temizliğine önem verin.
 • İşlemci macununuzu belirli aralıklarla yenileyin.
 • Gelelim diğer bir ayara. Bu ayar biraz göz zevkinizi bozabilir. Bilgisayar – Özellikler – Gelişmiş Sistem Ayarları – Performans kısmındaki “Ayarlar” seçeneği – En iyi performans için ayarla seçeneğini kullanabilirsiniz. Ben yaklaşık 3 senedir bu şekilde kullanıyorum. Bir yerden sonra insan alışıyor.
 • Diğer bir kısım Antivirüs programları. Antivirüs programları ram ve işlemciyi çok severler. Bazen çok güzel zorlarlar onları. O nedenle oyun oynarken antivirüs programınızı kapatın. Bende sadece Windows Defender yüklü. Sadece bu dahil yetiyor bana göre. dosya indirirken dikkatli olduğunuz sürece bence çok bir sıkıntı olmaz.
 • Eğer laptop kullanıcısı ise laptopunuzu yüksek performansta çalıştırmayı unutmayın.

Şimdi gelelim Fortnite FPS artırma yollarına;

Öncelikle Fortnite Battle da fps artırmak için ekran kartı ayarlarımıza gidiyoruz.

Masaüstü – Sağ Tık – Nvidia Denetim Masasına giriyoruz.

Fortnite Battle Royale FPS Arttırma

Fortnite Battle Royale FPS Arttırma

Ardından oyunun başlangıç ayarlarına girerek kalite seçeneklerini falan düşüreceğiz. Bu zaten klasikleşmiş bir ayar fps artırmak için.

Epic Games Launcherini açın. “Launch” yazan butonun yanındaki “Ayarlar icon” una tıklıyoruz. Sağ barda aşağıda yer alan “Additional Command Line Argumants” yazan bölüme tik atıp aşağıdaki komut satırını yapıştırıyoruz.

 • -malloc=system -USEALLAVAILABLECORES -nomansky +mat_antialias 0

Oyununuzun görüntüsüne eğer önem veriyorsanız bu sizin için kötü bir haber. Oyundaki kalite seçeneklerini ve çözünürlüğünüz de oynama yapmak zorundasınız. Eğer oyunu akıcı bir şekilde oynamak istiyorsanız bunu yapmalısınız. Fortnite Battle Royal fps yükselmesi için bu işlemlerden sonra çok fazla bir etkisini görmediyseniz eğer aşağıda çözüm;

Eğer hala istediğiniz FPS değerleri olmadıysa artık biraz cüzdanınızı açmanız gerekiyor olabilir.

Fortnite Battle Royale fps arttırma yazımıza öneriler varsa yorum atarak yazıya eklenmesini sağlayabilirsiniz.

Önceki İçerikKingdom:Classic Bedava Dağıtılıyor! Sınırlı Süre
Sonraki İçerikPUBG 1.0 Güncellemesi geldi. Oyun artık 1.0 sürümü ile yayında
Denemeler yapmayı ve bir şeylerin nasıl işlediğini öğrenmeyi seven biriyim. Bu site de o denemelerden biri olarak görülebilir. İnternet dünyasında bulunan birçok sitenin nasıl işlediğini merak eden, sadece sitelerin değil de dünyada kurulan sistemlerin nasıl işlediğini merak eden biriyim. Bu site ile web aleminde bulunan öncelikli birçok sistemi öğrenmeye çalışıyorum.Bunun yanında yazılım dünyasıyla genelde ilgilenen biriyim. Zamanımın çoğu bilgisayar başında geçer. Gerekli gereksinimler dışında. İletişim için; [email protected]