League of Legends 7.12 Yama Notları Yayınlandı!

0
Yama Notları

LoL 7.12 yama notları yayınlandı. Yeni çıkan veya rework alan bir şampiyon yok. Espor arenasına döndürülmeye çalışılan şampiyonlara küçük dengelemeler yapılmış.

Şampiyonlara geçmeden önce hemen şunun bilgisini geçeyim. Yeni kostümler Şafağın Kılıcı Riven ve Gecenin Kılıcı Yasuo yakında gelecek etkinlikle aktifleşecek.

Şimdi yama notları na geçecek olursak; Camille ilk çıktığı zamanlarda profesyonel arenada çok tercih edilen bir şampiyondu. Sonradan yapılan dengelemelerle birlikte profesyonel arenalarda görünmemeye başlandı. Geri döndürmek için küçük güçlendirmeler yapılmış. Pasifinin bekleme süresi azalmış ve Q’sunun 2. hasarı artık daha yüksek.

Corki’yi de uzun süredir göremiyorduk profesyonel arenada. Riot Corki’nin sanırım profesyonel arenada orta koridorda oynanmasını istiyor. Artık Corki’nin otomatik saldırıları %80 büyü hasarı %20 fiziksel hasar veriyor. Taban saldırı hızı ve gücünde de küçük artışlar yapılmış.

Ivern, destek orman olarak büyük bir yer kazandı. Ama o kadar destek olmasına rağmen verdiği hasarın yüksek olduğu düşünülüyor. Kalkanının patlamasının verdiği hasar azaltılmış.

Jax’a son yapılan görsel geliştirmelerden sonra w’suna bir buff gelmiş. Artık Jax w’su ile güçlendiğinde +50 menzil kazanıyor.

Jhin eskiden pro arenada full ad zırh deşme oynanıyordu. Sonra eşyalara gelen değişiklikten sonra oyuncular saldırı hızına yönelmişti. Riot sanırım eski Jhin’i döndürmeye çalışıyor. Q’sunun verdiği hasarın saldırı gücü oranı arttırılmış.

Karma destek oyuncularının en çok tercih ettiği şampiyonlardan biri. Çok yönlü olan bu şampiyonun verdiği kalkanın gücü azaltılmış.

Kindred’a bir önceki yama gelen değişiklikler bu yamada ise güçlendirmelerle devam ediyor.

Malzahar bir önceki yama da gelen değişiklikler sonrasında orta koridor metasına girmeye çalışıyordu. Verdiği hasar çok fazla bulundu sanırım. Q ve R verdiği hasar azaltılmış.

Rek’Sai ye de Kindred gibi bir önceki yama değişiklik gelmişti. Metaya geri sokulmaya çalışılan bu şampiyonun da değişiklikleri güçlendirmelerle devam etmiş.

Rumble Q’sunun düşük bekleme süresi ve minyonlara verdiği hasar nedeniyle ilk seviyelerde rakibini koridorda çok darlıyordu. Rumble’ın bu özelliği kısılmaya çalışılmış.

Xayah ve Zac küçük zayıflatmalara maruz kalmış.

Türk oyunculara alışması en zor gelecek değişiklik AMK Kılıcı’nın ismi TEK Kılıcı olarak değiştirilmiş.

Destek eşyalarının neredeyse hepsinde değişiklikler var.

Demir Solari’nin Broşu’nun sağladığı kalkan miktarında matematiksel düzenlemeler yapılmış. Artık kullanan kişinin ilave can değerine göre ek kalkan sağlıyor.

Kefaret’e zayıflatmalar gelmiş. Aktifinin sağladığı can miktarı azaltılmış ama şöyle bir güçlendirme var. Eğer iyileştirme ve kalkan etkilerini arttıran etkilere sahipseniz kefaret’in iyileştirme miktarı 3 katına çıkıyor.

Zeke’nin Habercisi fazla görmediğimiz bir eşyaydı. İsmi Zeke’nin Ahengi olarak değişiyor ve pasifi tetiklendiğinde artık kritik vuruş ihtimali ve yetenek gücü yerine düşmanları yavaşlatan bir fırtına oluşturuyor.

Athene’nin Lanetli Kadehi artık mana yenilenmesi can yenilenmesine değil yetenek gücüne dönüştürüyor.

Komuta Sancağı artık sahibine mana vermiyor. Onun yerine +%125 taban can yenilenmesi sağlıyor.

Şövalyenin Adağı artık taban can yenilenmesi yerine bekleme süresinde azalma sağlıyor.

Görkemli Zafer’in yapıldığı eşyalarda yapılan değişiklikler nedeniyle artık Antik Dönüşüm’ün sağladığı pasifi sağlanıyor. Bunun yerine 30 zırh ve %10 bekleme süresinde azalma kazandırıyor.

Çok mana kullanan yetenek gücüne dayalı üst koridor şampiyonlarına çok ama çok kötü bir haber. 3 Doran Yüzüğü başlangıcını yapmanızın artık bir anlamı kalmadı. Çünkü Doran Yüzüğü’nün sağladığı birim başına 4 mana pasifi artık özel pasif olarak geçiyor ve 3 Doran Yüzüğü aldığınızda bu etki artık 3’e katlanmıyor. Üzüldüm 🙁

Doran’ın Kalkanı çok tercih edilmeye başlanmıştı. Fiyatını 400 altından 450 altın yapmışlar. Artık yanında 1 can potu kazanabiliyorsunuz.

Dönüşümlü oyun modu olarak Kanlı Av Vakti aktifleşecek önümüzdeki iki hafta boyunca.

Yama notlarını daha detaylı incelemek isterseniz buraya tıklayın.

Takdir sisteminde de güzel değişiklikler var. Ona da göz atmak için buraya tıkla.

Bu görselden yama ile gelen değişiklikleri çok yüzeysel ama kolay bir şekilde anlayabilirsiniz.
7.12 yama notları

Antik Mısır’da geçen Assassin’s Creed: Origins’in oynanış videoları yayınlandı!
League of Legends Türkiye Şampiyonluk Ligi 2. Hafta Maçları Oynandı!