Lenovo Geleceğin Ürünlerini Görücüye Çıkardı!

0
lenovo

Çinli teknoloji üreticisi Lenovo, geleceğin ürünlerini piyasaya sunmaya hazırlanıyor gibi. Kıvrımlı ekranlarla başladığımız yeni nesil ekranlara kıvrılabilirliğin mümkün olabileceğini bizlere gösteren Lenovo oldukça dikkat çekici ürünlerle karşımıza çıkıyor.

Her sene Tech World etkinliği adı altında yeni ürünlerini biz kullanıcılarına aktaran Lenovo bu sene oldukça iddialı teknolojilerle karşımızda. ”Bir zamanların hayalleri olan akıllı ürünleri ürettim, sonrasında bunları büktüm.” diyen Lenovo, bu ürünü geliştirmeye devam edecek. Maalesef bu sene son kullancılara ulaşamayacak ürünün ne zaman son kullanıcılar için satışa çıkacağı bilinmemekte.

7.8” boyutunda tablet olarak karşımıza çıkan Folio konseptin katlanması sonucu 5.5” telefon haline geldiğini görebilmekteyiz. Ekranların geleceğin teknolojisine ayak uydurduğunu söyleyebilirim. 1440×1920 çözümü karşımıza çıkıyor. Zira bu tip konsept ürünlerde kaliteli ekranlar kullanmıyorlardı. Bu yönden bizi şaşırtan bir konsept olmuş. Bu iş tam da Lenovo ailesine uyar diye düşünüyordum. Yoga ailesi ile bir çok mod seçeneğini bilgisayarlarında kullanan üreticimiz, ileride bu teknolojiyi kullanarak Yoga Phone adında bir seri çıkarabilir.

İçerisinde barındırdığı Qualcomm Snapdragon 800 birimiyle birlikte geçmiş bir işlemci olsa da halen gücünü koruyan bir işlemci birimi. Neyse zaten konsept ürün olduğu için bunları bilmemizin tek nedenini tekrardan söyleyeyim. Konsept ürünlerde istenirse en güçlü birimler kullanılabilirmiş.

Bu ürünün yanında akıllı telefon pazarı için de bir konsept ürün geliştiren Lenovo, yaklaşık 4.3” boyutunda bir telefon yapmış. Bakalım önümüzdeki 5 sene içerisinde bu ürünlerin son halleri son kullanıcılara uygun bir fiyata sunulabilecek mi?

lenovo
Kıvrılabilen Akıllı Telefon Konsepti