League of Legends Sezon Öncesi Dönem Değişiklikleri Açıklandı!

0
lol sezon öncesi

LOL Sezon Öncesi’nde eski ve sürekli oyuncuların işine yaramayan IP ve XP sisteminde köklü değişikler yapılma yoluna gidiliyor.

Eski oyuncuların şikayet ettiği birkaç konu vardı:

Biriken IP‘leri harcayacak bir şey bulamıyoruz.
-O kadar oyun oynuyoruz ama level’imiz 30’dan ileri gitmiyor.

Yeni oyuncuların şikayet ettiği konu ise kazanılan IP’nin hem rün hem de şampiyon alımına yetersiz olduğuydu. Birkaç hafta önce yayınlanan bir “Riot PLS” videosunda rün sisteminde ki değişiklikler sonucunda rünlerin ücretsiz olacağı bildirilmişti.

Birkaç gün önce yayınlanan “Riot PLS” videosunda ise diğer sorunların çözümü için adımlar atıldığı söylendi. Bu adımlar ise şöyle:

Level sınırı artık kaldırılıyor. 30 level sınırı olmayacak sınırsız level sistemi devreye girecek.
-Mağaza’da kullanılan IP ile ganimet sisteminde kullanılan Mavi Öz (MÖ) birleştirilerek yine Mavi Öz (MÖ) adı altında toplanılacak.

Bu müdahalalerin sorunları nasıl çözeceğine göz atacak olursak şu şekilde olacak.

-Level atlama sistemi ile ganimet sistemi ilişkilendirildi. Level atladıkça kapsüller kazanılacak. İlk levellarda yeni oyuncuların şampiyon eksikliğini gidermek için bu kapsüllerden daha çok şampiyon içerikleri çıkacak. Yüksek levellarda ise efsanevi içerikler kazanma şansı gitgide yükselecek.
-IP ile MÖ’nün birleşmesi sonucunda şu anda olduğu gibi IP birikmesi durumu yaşanmayacak. Sınırsız level sistemi ile kapsüllerden kazanılan içerikler MÖ kullanılarak oyuncuların kullanımına sunulacak.

lol sezon öncesi
Mavi özlerin markette kullanımı ve 45 level şapkası (sağ üst)

Paylaşılan makalelerde sezon öncesi dönemde başka değişiklikler olacağından da söyleniyor. Yapılacak olan değişikliklerin ganimet sistemi üzerinde olması bekleniyor.

Bu değişikliklere (her zaman olduğu gibi) karşı çıkan bir grup var: Eski ve rüne çok IP yatıran oyuncular. Alınan rünlere göre IP geri ödemesi yapacağını bildirdi Riot. Ama bu oyuncular yapılan geri ödemelerin yetersiz olduğunu, haklarının yendiğini söylemeye devam ediyor. Riot bu duruma nasıl bir çözüm getirecek ileri günlerde göreceğiz.

Son yayınlanan “Riot PLS” videosunu aşağıya bırakıyorum. İzlerken alt yazıyı açmanız gerekebilir aklınızda bulunsun. Yayınlanan makaleyi okumak için buraya tıklayabilirsiniz. İyi seyirler, iyi okumalar, iyi günler, iyi oyunlar…