Nokia 8 Sirocco Tanıtıldı!

0

Mobil Dünya Kongresi’nde beklenen telefonlar vardır. Önceden adı geçen ve beklenen telefonlar. O telefonlardan biri de Nokia’dan bekleniyordu. Beklenen oldu. Karşınızda Nokia 8 Sirocoo!

Tasarım

Bu telefonun tasarımına örnek verecek olursak heralde iyi örnek vermek istersek Samsung Galaxy serisinden bir telefon göstermek zorundayız. Zira bu telefonun ekranı kavisli. Bu kavis sizleri korkutmasın zira bu kavis sadece kenarlardan birazcık. S8 tasarımında yanlar nasılsa burada da öyle.

Ekran

Nokia bizleri burada şaşırtıyor. 2017 senesinde başlayan 2:1 ekran formatını bu ürün üzerinde göremiyoruz. 16:9 ekran formatına sahip 2560*1440 QuadHD P-OLED ekranla geliyor ürünümüz. Bu ürünün ekranı 5.5”

Ekran Corning’in Gorilla Glass 5 ekran korumasıyla geldiğini görüyoruz. Ekranın OLED olması sayesinde üründe Samsung AlwaysOn-Display benzeri Glance Screen desteği bulunuyor. Bu sayede telefona el sürmeden saati ya da bildirimlerinizi kontrol edebiliyorsunuz.

Kamera

Ana kameralar:

12 megapiksel değerindeki, F/1.76 diyafram açıklığına sahip kamerasının yanında 13 megapiksel değerindeki F/2.6 diyafram açıklığına sahip kamera bulunuyor. 12 megapiksellik kamera sayesinde 2x kadar optik zoom yapabiliyoruz. Bunun dışında bu kameralar sayesinde geniş açılı çekim de yapabiliyoruz.

4K 30 fps, 1080p 30 fps gibi yetilerinin yanında 1080p 60 fps desteği bulunmuyor.

Ön Kamera:

5 megapiksel değerinde bir kamera bulunuyor. Bu kamera sayesinde 1080p video çekimi yapmanız mümkün.

OS-Donanım

  • AndroidOne ürünü olduğundan bu ürün de iki yıla yakın Android güncellemelerini alacak.
  • Qualcomm Snapdragon 835 ile gelen Sirocco, grafik birimindeyse Adreno 540’ı barındırıyor.
  • 6 GB RAM
  • 128 GB dahili depolama ile gelen ürünün hafızasını isterseniz SD kart aracılığıyla 256 GB kadar artırabilirsiniz.
  • Bluetooth 5.0 ile geliyor.
  • Android 8.0
  • Üründe IP67 sertifikası bulunuyor.

 

Önceki İçerikNokia 1 Tanıtıldı!
Sonraki İçerikNokia Wi-fi Tanıtıldı!
Yazılarımla kendimi ifade edebildiğimi düşünüyorum. Hayata karşı her zaman pozitif yaklaşmayı öğreten bir annenin oğluyum. 8 Haziran 1999 tarihinde Bursa/ Osmangazi de dünyaya geldim. Mudanya'da ikamet ediyorum. Aktif olarak 1 sene Es10 Game Club' da editörlük yaptım. Bu tip internet sayfası açmaya teşebbüsüm olmuştu (ama olmadı). Şimdi arkadaşım, dostum Tuğrul başkanlığında bu topluluğun bir ferdi oldum. Yazılarımı takip edin! İletişim için; [email protected]