PlayerUnknown’s Battlegrounds FPS Arttırmak için yapılması gerekenler

0
PUBG Erken Erişim 31. Hafta Güncellemesi - PUBG 28 Aralık Güncelleme Notları

Bugün sizlere PlayerUnknown’s Battlegrounds fps arttırmak için yapılması gerekenler hakkında bilgi vereceğim. Gidişat ise genel olup özele doğru inecektir. Öncelikle FPS artırmak için yapılması gerekenler hakkında genel bilgiler vereceğim.  PUBG’de FPS arttırmak için birkaç başlangıç kodu vereceğim. Aynı CS GO oyunundaki gibi steam kütüphanenizin başlangıç ayarlarına eklenecek kodlar bunlar.  Bunun yanında PlayerUnknown’s Battlegrounds fps yükseltmek için yine oyun içi ayarlara gireceğiz. Tabi bundan önce PlayerUnknown’s Battlegrounds sistem gereksinimlerine bir bakmak istersiniz.

Öncelikle PlayerUnknown’s Battlegrounds FPS Arttırmak için yapılması gerekenler;

 • Bilgisayarınız masaüstü bilgisayar ise kasa temizliğinize önem verin. Bu önemli bir fps artışına sebep olabilir. (Kasa temizliğini yaparken dikkatli olun.)
 • İşlemci macununuzu eksik etmeyin. Sıcaklık konusunda yardımcı olur.
 • Bilgisayar açıldığında başlayan programları engelleyin. Eğer bilgisayarınız Win7 ise Başlat kısmına “msconfig” yazarak bulabilirsiniz. Win10 ise yanlış hatırlamıyorsam görev yöneticisin de bulunmakta.
 • Masaüstünüzde çok fazla klasör bulundurmayın. Gereksiz programları, az kullandıklarınız masaüstünden kaldırabilirsiniz. Eğer işinize yaramadını düşündüğünüz programlar var ise direk denetim masasından da kaldırabilirsiniz.
 • CCleaner gibi programlar ile belirli aralıklarla temizlik işlemleriniz gerçekleştirebilirsiniz.
 • Bilgisayarınız da herhangi bir virüs olmadığından emin olun. Güvenmediğiniz yerlerden herhangi bir indirme işlemi gerçekleştirmeyin.
 • Şimdi genelde çoğunluğun bildiği bir kısma geçelim. Bilgisayarım kısmına sağ tıklayarak özelliklere girelim. Oradan Gelişmiş Sistem ayarlarına girelim. Sonrasında Performans kısmının altındaki ayarlar seçeneğine tıklayarak En iyi performans için ayarla seçeneğine tıklayalım. Görüntü biraz eskiymiş gibi gelir ama bilgisayarınızın hızının değiştiğini hissedebilirsiniz.

Gelelim Ekran kartı ayarlarımızı performans için ayarlamaya;

Nvidia için ayarlar;

 

PUBG FPS Arttırmak için yapılması gerekenler
Nvidia PUBG FPS arttırma

PlayerUnknown’s Battlegrounds FPS Arttırma AMD için;

 • Sağ tıklayarak AMD ayarlarına girin. Ardından orada Global ayarları göreceksiniz ona tıklayın ve Doku Filtreme kısmını “Performans” yapın.
 • Eğer bu radeon ayarları sizde yoksa; bu linke tıklayın.  Ardından oradan manuel olarak bilgisayarınızın özelliklerini seçerek driveri indirebilirsiniz yada ben bilmiyorum bunları diyorsanız direk otomatik olarak bulma seçeneğini indirerek devam edebilirsiniz.

Şimdi gelelim asıl PUBG fps arttırma ayarlarına;

Bu ayarlar direk PUBG’ye etki ettiği için en büyük FPS artışını burada yakalayabilirsiniz. Öncellikle Steam’e giriş yapıyoruz. Oyun kütüphanemizden PUBG’ye sağ tıklıyoruz ve “Başlat Seçenekleri” kısmını aşağıdaki kodu yapıştırıyoruz.

 • -malloc=system -USEALLAVAILABLECORES -maxMem=(kendi bellek miktarınızı 1024 ile çarpın) -high
 • (4GB raminiz varsa 4×1024 yani 4096 yazın)

-malloc=system: Oyunun mimarı yazılımıyla ilgili bir kısmı oyunun verdiği bir DLL ile çalıştırmıyor da  Windows’un daha iyi olan bir DLL ile çalışmasını sağlıyor.

-USEALLAVAILABLECORES : Hali hazırda bulunan işlemcinin tüm çekirdeklerini kullanmasını sağlayan kod.

-maxMem= : Bilgisayarınızda bulunan belleğin tamamını kullanmasını sağlayan kod.

-high : Oyun açıkken işlemcinin oyuna daha çok önem vermesini sağlayan kod.

Diğer bir FPS arttırma yolu ise çoğu oyunda olduğu oyundaki grafikleri düşürmek falan. Bunun için oyundaki ayarlarınızı düşürebilirsiniz. Tabiki kimse PUBG gibi güzel bir oyunda bunları istemez ama FPS kıtlığı olunca bunları yapmak zorunda kalıyoruz.

Görüntü Ayarlarıyla FPS Sorunu Çözümü

Bunu zaten herkes yapmıştır, ancak yine de anlatalım. Burada, grafik kalitesini düşüreceğiz, ancak merak etmeyin, bu size bir avantaj kazandıracak. Profesyonel oyuncular da düşük ayarlarda oynuyor, bu ortam görüntüsünü basitleştirerek bir yandan rakibinizi iyi görmenizi sağlıyor, diğer yandan da FPS yükseltmenize. Görüntü ayarlarını, şağıdaki görseldeki gibi yapmanız yeterli olacak:

PUBG Grafik Ayarları

Kaynak: PUBG FPS Arttırma Rehberi

Önceki İçerikSteam Kış İndirimleri Başladı!
Sonraki İçerikCS GO Yeni Dust2 Smoke Taktikleri
Denemeler yapmayı ve bir şeylerin nasıl işlediğini öğrenmeyi seven biriyim. Bu site de o denemelerden biri olarak görülebilir. İnternet dünyasında bulunan birçok sitenin nasıl işlediğini merak eden, sadece sitelerin değil de dünyada kurulan sistemlerin nasıl işlediğini merak eden biriyim. Bu site ile web aleminde bulunan öncelikli birçok sistemi öğrenmeye çalışıyorum.Bunun yanında yazılım dünyasıyla genelde ilgilenen biriyim. Zamanımın çoğu bilgisayar başında geçer. Gerekli gereksinimler dışında. İletişim için; [email protected]