League of Legends 2018 Şampiyonluk Ligi 3. Hafta Maçları Oynandı!

0
Şampiyonluk Ligi 2. Hafta

2018 Şampiyonluk Ligi’nin ilk 2 haftasını namağlup lider kapatan SUP’un domine ettiği ligin 3. hafta maçları oynandı.

Haftanın ilk günü Royal Bandits vs. BAUSuperMassive karşılaşması ile başladı.

Ligin 1. sırasını etkileyecek olan bu maça RBE iyi başlayan taraf oldu. Alt koridorda erken dakikalarda girdikleri savaş sonucu ilk kanı döken RBE 10. dakika civarı yapılan savaşlarda SUP’un nişancısı Zeitnot’un Ezreal’ına skorları kaptırdı ve SUP öne geçti. Ardından yapılan birkaç savaşı tekrar RBE kazansa da 27. dakikada gerçekleşen savaşta SUP Gnar-JarvanIV kombosunu mükemmel kullanarak maçı kazanan taraf oldu.

Günün 2. maçında iyi bir başlangıç yapıp devamını getiremeyen Galakticos ile lige kötü başlayan HWA Gaming karşılaştı. HWA maçın erken kısımlarında oyuna üstünlüğünü yansıtsa da baron çevresinde yapılan savaşları kaybederek ve baronu GAL’ın alması sonucunda oyunun erken kısımlarında yakaladığı üstünlüğü orta kısımlarda kaybetti ama Armut’un 7/1/3’lük Jax oyunu önderliğinde HWA kaybettiği üstünlüğü geri yakaladı ve maçı kazanmayı başardı.

Günün 3. maçında ise son şampiyon 1907 Fenerbahçe ile Team AURORA karşı karşıya geldi. FB‘nin nişancısı Padden maçın 1. dakikasında aldığı ilk kanın avantajını devam ettirerek 8/1/8’lik Xayah ve orta koridor oyuncuları Frozen’ın 6/1/9’luk yakaladığını affetmeyen Veigar oyunu ile galibiyeti alan taraf oldu.

İlk günün son maçında Dark Passage Dominos ile Youth Crew karşı karşıyaydı. DP’nin kurduğu kompozisyonun daha başarılı olduğunu düşündüğüm maçı 15/3’lük ezici bir skor ile ve Ruvelius’un %100 skor katkısı ile 11/1/4’lük Kalista performansı ile DP kazandı.

Haftanın 2. gününe geçecek olursak;

2. gün Royal Bandits vs. HWA Gaming karşılaşması ile başladı. 10/12’lik bir toplam skor ve 4600 altın farkıyla biten yakın maçta RBE nişancısı HolyPhoenix’in 6/2/2’lik Varus performansı mağlubiyete karşı koyamadı ve HWA Armut’un bence mükemmel Vladimir oyunu ile maçı kazanan taraf oldu.

Günün ikinci karşılaşmasında Galakticos ile Youth Crew karşı karşıya geldi. Maçın erken zamanlarında Azir ile skorları toplamayı başaran YC’in orta koridoru Xico’nun önderliğinde YC ezici bir üstünlükle 25. dakikada maçı kazanan taraf oldu.

Üçüncü maçta ise Dark Passage Dominos, Team AURORA‘ya karşıydı. Maç 19. dakikaya kadar neredeyse eşit gidiyordu. Ama 19. dakikada yapılan savaşı kazanan AUR ardından hemen baronu alıp daha dakika 23 iken iki inhibitörü açarak bir anda gelişen olaylar sonucunda maçı 25. dakikada bitirerek kazanan taraf oldu.

Günün son karşılaşmasında ise son TBF tekrarlandı ve BAUSuperMasssive ile 1907 Fenerbahçe karşı karşıya geldi. Bu iki takım birbiriyle sezonun açılış maçında da karşı karşıya gelmişti ve hatırladığımız üzere FB önce baya üstünlük kurup ardından maçı kaybetmişti. Bu maçta da olayların buna benzer bir şekilde gerçekleştiğini söyleyebiliriz. FB maçın başında yine üstünlüğü ele geçirdi ama GBM’in Zoe’si maça mükemmel bir etki yarattı ve o üstünlüğü eriterek maçı SUP’un kazanmasını sağladı.

Haftanın son gününe geçecek olursak;

Son günün ilk maçında Youth Crew ile HWA Gaming karşı karşıya geldi. Maçın erken safhalarında HWA’nın orta koridor oyuncusu Ninja, Ryze ile öne geçmeyi başarsa da bunun devamı gelmedi ve altın farkını lehine çeviren YC, 3. dağ ejderlerini alıp üstüne baronu aldıktan sonra yaptıkları savaşı da kazanınca maçı kazanan taraf oldu.

Günün ikinci maçında 1907 Fenerbahçe ile Royal Bandits karşı karşıya geldi. Royal Bandits kurdukları kompozisyonu daha iyi uygulamayı başardı ve üstünlük kurdu. Yarattıkları baskıyı sürdürerek maçı 28. dakikada bitirerek galip gelen taraf oldu.

Günün üçüncü maçı Galakticos ile Team AURORA arasında oynandı. AUR karşı nişancı j1mmy’nin üstüne oynayarak onu baya geriye düşürdü. Maç boyunca üstünlüğünü koyan AUR rakibine toplamda sadece 4 skor vererek maçı kazanan taraf oldu.

Haftanın son karşılaşmasında Dark Passage Dominos ile BAUSuperMassive karşı karşıya geldi. Maç 7/12’lik yakın bir skorla bitmiş olsa da SUP nişancısı Zeitnot’un 8/1/4’lük Caitlyn performansı SUP’a galibiyeti getirdi diyebiliriz.

Şampiyonluk Ligi’nde 3. hafta sonucu oluşan puan tablosu ise şöyle:

Şampiyonluk Ligi’nin 3. haftası sonucunda oluşan puan durumu

Şampiyonluk Ligi 3. Hafta maçlarının özetlerini izlemek istersen buraya tıklayabilirsin.
Şampiyonluk Ligi 3. Hafta maçlarının tamamını izlemek istersen buraya tıklayabilirsin.