Samsung Galaxy Note 8’in Sızıntıları Hakkında Her Şey!

0
Note 8

Hakkında birçok spekülatif laflar söylendi. Hatta ”Note serisini artık duyurmazlar bu rezillikten sonra” diyenler oldu. Firma büyük zararlar açıkladı. Samsung bunlar karşısında ne yapacağı bekleniyordu. Sonunda giriş görselinde gördüğünüz gibi, Samsung yeni Note telefonuyla piyasalara girmeye hazırlanıyor. İsmi büyük ihtimalle başlıkta yazdığımız gibi Note 8 olacağı görülüyor. Büyük ekranda daha keyifli not tutma iddiasında bulunan ürünün sızdırmalarını bir araya toplayıp derledik.

Note 8
Sızdırılan Samsung Galaxy Note 8 görsellerden biri

Tasarım

Ürünün, Samsung Galaxy S8 ve S8+ gibi sonsuz ekran ile geleceği kesin gibi. Etkinlik tanıtım görselinde gördüğünüz gibi bir telefon bizi bekliyorsa büyük ihtimalle parmak izi okuyucu arka tarafa yani kameranın yanına konumlandırılmış gibi duruyor. Bu durumu birçok kullanıcı beğenmese de Samsung yetkilileri ön tarafta bulunan IRIS tarama biriminin daha hızlı ve kullanışlı olduğunu S8 ve S8+ tanıtımlarında söylemişlerdi. Arkası ve ön yüzeyinin cam bileşimlerden oluşacağı yine görsellerden anlaşılıyor. Corning Gorilla Glass 5 ile gelmesi muhtemel diye düşünüyorum. Zira Corning fırması halihazırda yeni bir koruma modeli piyasaya sunmadı. 21 Temmuz 2016’da duyurulan koruma darbelere ve çiziklere karşı koruma göstecek gibi. Ancak böyle büyük bir telefonun mukavemeti zor olacağından olası yere düşmelerde ekranı kırılabilir. Kasa olarak alüminyum kullanılması olası.

Note 8

Ekran

2960 x 1440 (Quad HD+) ekran ile gelmesi muhtemel telefonun ekranı için 4K ekran söylemleri gündemde. Sony, bu klasmanda Z5 premium ve XZ premium ürünlerini tanıtarak telefonlarda 4K ekran kullanılabileceğini gösterdi. 4K bir ürünle karşılaşırsak şaşırmayalım. 6.3” ekran boyutlarına sahip olacağı söylenen ürünün çizimler için oldukça hassas bir ekrana sahip olacağını söyleyelim. CAT çizimlerinin görüldüğü üründe oldukça başarılı bir kalem olası. Note 7 ‘nin kalemi zaten iyi bir kalemdi. Ancak bunun üzerine eklediklerini düşünüyorum. Always On DISPLAY teknolojisinin biraz daha gelişmişini görebiliriz.

Note 8
Note 8 kalemi olarak bu görsel sızmış durumda

Kamera

Görsellerde gördüğümüz gibi olursa bu telefon 2 arka kamera ile gelecek. Zira söylentilere göre Galaxy S8 ve Galaxy S8+ da kullanılması planlanan 2 kamera teknolojisi bir nedenden dolayı son anda çıkarıldı. Bunun nedenini şuan bilmesek de bu üründe çift kamera teknolojisiyle karşılacak gibiyiz. 4K, 2K, Full HD çekimleri oldukça stabil yapabileceğini düşünüyorum. 1080p de 60 kare/saniye çekimleri çok kolay rahatlıkla yapabilecek gibi. Megapiksel hakkında kesin bir değer bulunmamakta. Bu yüzden bundan bahsetmeyeceğim. Ön kamerada 2K çekimler yapabiliriz. 120 kare/saniye yavaş çekimleri destekleyeceği kesin gibi.

Batarya ve Donanım

Android 7.1 ile gelecek olan ürünün Snapdragon 835 veya Exynos 9610 ile gelecek gibi duruyor. 3300 mAh batarya ile gelecek gibi duruyor akıllı telefonumuz. 6 GB LPDDR4 RAM ile gelecek olan ürünün 64/128 GB hafıza seçenekleri bulunabilir. Güney Kore için 8 GB LPDDR4 RAM ve 256 GB dahili hafıza seçenekli ürünün çıkacağı söylemleri de ortada dolaşıyor. Hızlı şarj seçeneğinin Quick Charge 4+ ile gelmesi muhtemel diye düşünüyorum.Note 8

Hoparlör seçeneği olarak, ahizenin ikinci hoparlör alacağıni düşünüyorum. Amiral gemisi rakiplerinin içerisinde Samsung, mono hoparlör amiral gemisiyle zor duruma düşüyor. Tamam ses fazla ancak yetmez tabi.

Renk Seçenekleri hakkında…

Birçok kaynağın yanında bu tip bir sızdırmayla karşı karşıyayız. Büyük ihtimal bu renkleri görebiliriz bu ürünü. Yani siyah, orkide grisi, derin mavi renk seçenekleriyle gelecek gibi.

Note 8

Son olarak Fiyat

Samsung Galaxy Note8 için söylenen fiyatlar dudak uçurtacak cinsten. 1000€ fiyatla tanıtılması beklenen ürün Türkiye’de fiyatının ne olacağını söyleyemeyiz ama çok pahalı olacağının garantisini sizlere verebilirim.

Tekrardan hatırlatalım. Bu yazıda yazanlar çevre sitelerden sızdırmaların toplanmasıyla hazırlanmıştır.