Samsung Galaxy Note 9 Tanıtıldı!

0

Akıllı telefon piyasasının devlerinin kralı olan Samsung, yeni akıllı telefonunu tanıtmaya hazırlanıyordu. Note 8 ile birlikte radikal tasarım değişikliğine giden Note ailesi, bu senenin telefonunda donanım ve yazılım konusunda iddialı olacak diye söylentiler dolaşıyordu. Beklenen gerçek oldu ve size şöyle söyleyeyim bu telefon güçlendirilmiş bir Note 8 olarak gelebilir sizlere. Karşınızda Samsung Galaxy Note 9! 

EKRAN

Samsung bu konuda yapabileceğinin sınırlarını zorlamaya çalışmış. Akıllı telefonlarda çentik furyasına katılmayacağı kesin gibi görünen Samsung ekran kasa oranında çok az daha iyileştirmeye gitmiş.

2K çözünürlüklü ekranın bu üründe de kullanıldı söylendi. Ekran boyutu da 6.4 inç olarak belirlenmiş.

Ekranı çizilmelere, darbelere karşı korumasını Corning Gorilla Glass 5 ile sağladıklarını iddia ediyorlar.

DONANIM

Tepe modellerde 64 GB devrini kapatan Samsung, artık yoluna 128 GB ile devam eden Samsung Note ailesi, üzerinde SD Kart yuvası bulunduruyor. İsteğe bağlı olarak artık bir telefonda 512 GB dahili depolama seçeneğine de kavuşabileceksiniz. Bu yuva sayesinde isteğe bağlı olarak depolama kapasitesini 512 GB’a kadar artırabileceğiz.

6 ve 8 GB LPDDR4x RAM seçenekelri ile gelen Samsung Galaxy Note 9, sistemin harcayacağı gücü karşılayacak kadar RAM koyduğunu düşünüyor olsa gerek. Piyasada 8 GB RAM ile gelen modelleri görünce  insan biraz afallıyor.

Ürün 4000 mAh batarya ile geliyor. Bu bizim için iyi haber. Note 8 bir günü çıkarabilirken bu ürün 2 günü zorlayacak mı göreceğiz.

Samsung Galaxy Note 9

İşlemci konusunda her sene olduğu gibi Galaxy S ailesini takip eden Note ailesi bu sene de geleneği bozmamış. İçerisinde Exynos 9810 barındırıyor. Bu işlemci 4 tane 2.7 GHz ve 4 tane 1.7 GHz çekirdekli mimarisinden gücünü alıyor. Bu işlemci Çin, ABD, Kanada, Latin Amerika ve Japonya pazarı dışında sunulacakmış. Saydığımız ülkelerde kullanılan işlemci ise Snapdragon 845. Bu işlemcinin bize sunduğu 4 tane 2.8 GHz ve 4 tane 1.7 GHz Kyrio çekirdeklerinden gücünü alıyor. İki işlemci de şu an piyasadaki en iyilerden diyebiliriz.

Grafik birimindeyse Qualcomm tarafında Adreno 630 kullanılırken; Exynos tarafındaysa Mali-G72 MP18 birimleri bulunacak.

KAMERA

Ana Kamera

Super Speed Dual Pixel
12 MP AF | OIS Kamera desteği
Düşük Işık: Wide ƒ1.5 -2.4 diyafram arasında geçiş sağlama özelliği. Bunu S9 ailesinde de görmüştük.
Çift Diyafram | Tele-photo ƒ2.4 diyafram açıklığında sağlanabiliyor.

Ön Kamera

8 megapiksellik AF ( ƒ1.7 ) diyaframla gelen bir ön kamera sayesinde selfieler çekebileceksiniz.

SPen

Bluetooth destekli yeni SPen ile artık video izlerken videoyu kalem yardımıyla durdurabilir; fotoğraf çekmek isterseniz kalemin üzerindeki tuşla fotoğrafları çekebilirsiniz.

Bunun yanında kalem konusunda ürünü geliştirmeye çalışan Samsung çalışanları, kalemin basıç duyarlılığını 0.7 uçlu kalem kadar ince uçlu tasarlamışlar. 4096 basınç seviyesiyle yapacağınız çizimler artık daha hassas bir dokunuşla yapılabilecek.

 

DÜNYA İLE BAĞLANTILARI

  • Bluetooth 5.0
  • Wi-fi 802.11/ac dual band desteği
  •  Exynos 9810 için: LTE Cat.18 6CA 1.2Gbps (indirme desteği) / Cat.18 2CA 200Mbps (yükleme desteği)
    Snapdragon 845 için:  LTE Category 18 1.2 Gbps (indirme desteği) / LTE Category 13 150 Mbps (yükleme desteği)

Kutunun İçinden Neler Çıkacak?

Samsung Galaxy Note 9 Kutu İçeriği Bu Şekilde Olacak.

Samsung Galaxy Tab S4 Tanıtıldı!

Samsung Galaxy S8+ Deneyimi

Önceki İçerikGolden Cloud9 takımına katıldı!
Sonraki İçerikFortnite Android Betası Çıktı!
Yazılarımla kendimi ifade edebildiğimi düşünüyorum. Hayata karşı her zaman pozitif yaklaşmayı öğreten bir annenin oğluyum. 8 Haziran 1999 tarihinde Bursa/ Osmangazi de dünyaya geldim. Mudanya'da ikamet ediyorum. Aktif olarak 1 sene Es10 Game Club' da editörlük yaptım. Bu tip internet sayfası açmaya teşebbüsüm olmuştu (ama olmadı). Şimdi arkadaşım, dostum Tuğrul başkanlığında bu topluluğun bir ferdi oldum. Yazılarımı takip edin!
TEILEN