Space Soldiers DreamHack elemelerindeki maçını oynadı

0
Space Soldiers ESL

Space Soldiers, DreamHack Masters Stockholm 2018 Avrupa elemelerinde OpTic ile karşılaştı. Maç BO3 üzerinden oynandı. Haritalar Dust2, Nuke, Mirage şeklinde seçildi.

İki takımda denk bir maç götürdü. Sürekli karşılıklı raundlar ya da geri dönüşler oldu. Dust2 haritasında OpTic ilk yarıyı 11-4 bitirirken ikinci yarıyı Space Soldiers 11-4 bitirdi ve ilk map uzatmalara gitti. Uzatmalarda 4-2 kazanan Space Soldiers oldu. Uzatmalarla birlikte Dust2 haritasında en çok kill alan oyuncu XANTARES oldu. Space Soldiers CT tarafında güzel bir savunma yapamasa T tarafında güzel bir şekilde oynayarak maçı uzatmalara götürmeyi başardı. Sonrasında ise maçı kazandı.

Space Soldiers vs OpTic Dust2
Dust2 Haritası Skor Görünümü

İkinci harita ise Nuke haritası oldu. Space Soldiers T tarafında güzel iş çıkartarak ilk yarıyı 11-4 önce kapattı.  İlk yarıyı 11-4 önce kapatmasına rağmen CT tarafında güzel bir savunma yapamayan Space Soldiers OpTic takımın raundları almasına engel olamadı ve OpTic ikini yarıyı 12-2 kapatarak Nuke haritasını kazandı. Nuke haritasında en fazla kill alan oyuncu k0nfig oldu.

Space Soldiers vs Optic Nuke
Nuke haritası skor görünümü

Son haritası Mirage haritası. CT tarafında başlayan Space Soldiers burada ilk yarıyı  8-7 önde kapattı. Ama kazandıkları tabanca raundundan sonraki eli vermeleri kötü oldu.  OpTic başlangıçta skoru 7-4 önde götürdüysede Space Soldiers kalan raundları kazanarak ilk yarıyı önde kapattı. İkinci yarıda ise OpTic tabanca raundu kazanmasıyla bir seri tutturdu ve durum 14-8’e kadar geldi. 15-9’a geldiğinde ise herkes maça bitti kafasıyla bakarken Space Soldiers ard arda raundlar kazanarak durumu 15-14’e getirdi. Ama son raundta Space Soldiers’ın bir oyuncuya karşı 3 kill vermesi raundu kaybettirdi ve böylelikle Space Soldiers ilk maçını kaybetti.

Space Soldiers vs OpTic Mirage
Mirage haritası skor görünümü