Space Soldiers vs Virtus Pro karşı karşıya geldi!

0
DreamHack Masters Stockholm 2018 Avrupa elemelerinde Space Soldiers ve Virtus Pro karşı karşıya geldi. BO3 formatında oynanan maçta haritalar ise İnferno, Train ve Dust2 olarak seçildi.
ilk harita olan Inferno haritasında maç çok çekişmeli geçti.  CT tarafında başlayan Virtus Pro tabanca raundu kazandı. Çok geçikmeden Space Soldiers karşılık verdi. Space Soldiers T tarafında oynarken karşılık veremeyen Virtus Pro ilk yarının 11-4 bitmesine engel olamadı. Virtus Pro ise T tarafına geçtiğinde yine aynı şeyler oldu. Bu sefer Space Soldiers karşılık veremedi ve Virtus Pro ikinci yarıyı 11-4 ile bitirdi. Böylelikle beraberlik oldu. Uzatmalarda ise Space Soldiers iyi bir iş çıkartarak ilk haritayı kazandı(19-16).
Space Soldiers vs Virtus Pro Inferno
Inferno haritası skor görünümü

İkinci harita ise Train haritasıydı. Yine CT tarafında başlayan Virtus Pro oldu. Space Soldiers tabanca raundunu kazanmasına rağmen ikinci raundu kaybetti. O arada ard arda gelen raundlar ile Virtus Pro skoru 5-1’e getirdi. Durum 7-2’ye geldiğinde ise işler iyice zora gidiyordu. Ama Space Soldiers güzel bir geri dönüş ile ilk yarıyı 8-7 önde bitirdi. İkinci yarıda ise rakibine pek bir şans tanımayan Space Soldiers haritayı 16-8 kazandı.

Space Soldiers vs Virtus Pro Train
Train haritası skor görünümü

Durumun 2-0 olmasıyla üçüncü haritanın oynanmasına gerek kalmadı. Space Soldiers sonraki rakibini beklemeye koyuldu. Virtus Pro ise ikinci yenilgisini alarak elemeleri geçemedi.

Oynadıkları iki maça baktığımız zaman Space Soldiers T tarafından her zaman olduğu gibi güçlü, CT tarafında ise işler değişiyor. Çok iyi savunma yapamıyorlar.