StarSeries I-League Season 6 Cs Go Turnuvasında Space Soldiers Kötü Performans Sergiledi

0
Space Soldiers - Imperial

16 takımın davet edildiği ve $ 300.000 ödül havuzuna sahip StarSeries i-League Season 6 Cs Go turnuvası Ukrayna’ nın başkenti Kiev de başladı. Turnuva da playoff aşamasında temsilcimiz Space Soldiers Imperial ile karşı karşıya geldi.

Cs Go – Space Soldiers vs Imperial

Playoff da İlk Harita: Train

Best of 3 üzerinden oynanan karşılaşmada karşılıklı pick ve banlardan sonra ilk harita Train oldu. Train haritasına T side da başlayan temsilcimiz Space Soldiers maça hızlı girdi ve pistol raundunu kazandı. Pistol raundunun avantajını iyi değerlendirdik ve skoru 3-0’ a kadar getirdik. Online bir turnuva olan StarSeries i-League Season 6 ‘ da temsilcimizde ufak bir internet sorunu ortaya çıktı. Malum ülkemizin interneti. Diyecek bir şey yok maalesef. Eco raunttan kurtulan Imperial ekibi Ct side da olmanın avantajı ile skoru 3-3’ e getirerek dengeledi. Ecodan sonraki rifle raundunu kaybeden temsilcimiz Space Soldiers, rakibi Imperial’ ın 6-0’ lık serisine cevap veremedi ve skor 6-3 Imperial lehine gelişti. Rakibin serisine Space Soldiers dur dese de ilk yarıyı 10-5 geride kapattı.

Train haritasında ikinci yarıya kötü başlayan temsilcimiz, pistol raundunu kaybetti. Avantajını iyi değerlendiren Imperial, temsilcimiz Space Soldiers’ a ikinci yarıda sadece 1 raunt verdi ve haritayı 16-6 gibi büyük skor farkı ile noktaladı.

Playoff da İkinci Harita: Mirage

Best of 3 üzerinden oynanan  StarSeries i-League Season 6′ da ikinci harita olarak Mirage seçildi. İlk haritanın ilk yarısında olduğu gibi temsilcimiz Space Soldiers Mirage haritasında da pistol raundunu kazanarak skoru 5-0’ a getirdi. Bu noktadan sonra kendine gelmeye çalışan Imperial ekibi üst üste 2 raundu hanesine yazdırdı. Mid kontrolünü elinden bırakmayan temsilcimiz Space Soldiers, ilk yarıdaki muazzam oyunu ile deyim yerindeyse Imperial ekibini haritadan sildi. Böylelikle temsilcimiz Mirage haritasının ilk yarısını 12-3 önde kapattı.

Haritanın 2. yarısına geçtiğimizde pistol raundunu yine temsilcimiz kazanmayı başardı ve haritayı kapatmaya çok yaklaştı. Ancak 2. yarıda işler temsilcimiz Space Soldiers için hiç iyi gitmedi. Pistol raundunun avantajını kullanamayan temsilcimiz, rakip Imperial’ ın geri dönüşüne engel olamadı ve skor 13-13′ e kadar geldi. Oyunu yeniden ortak olan Imperial ekibi arkasına aldığı rüzgar ile haritayı kapatmak için yüklenmeye başladı. Karşılıklı alınan rauntlar ile skor 14-14′ e kadar geldi. Hata affetmeyen rauntlarda İsmail Can ” XANTARES ” Dörtkardeş, 1 vs 1 kaldığı clutch da  bombayı kurdu ve internetin azizliğine uğrayarak raundu kaybetti. XANTARES’ in İnternet bağlantısının kopması ile temsilcimiz de oyuna Çağatay ” despe ” Sedef dahil oldu. Ancak son raundu da almayı başaran Imperial 16- 14′ lük skor ile haritayı kapattı. 12-3′ den comeback yiyen takımımız Space Soldiers haritayı bu noktaya getirmemeliydi.

CS GO- Mirage Scoreboard

Playofflarda favori çıktığı karşılaşmayı 2-0 gibi net bir skor ile kaybeden temsilcimiz Space Soldiers, mağlubiyet halkasına bir yenisini daha ekledi. Maça ait ayrıntılara buraya tıklayarak hltv’ nin sayfasından ulaşabilirsiniz.