Tesla Türkiye’de Mağaza Açıyor!

0
tesla, motors, elon, elektrikli araç

Tesla Türkiye’de Mağaza Açıyor!

Dünya’nın en önemli elektrikli araç üreticisi Tesla Motors Türkiye pazarına açılmaya başlıyor. Daha önce hızlı sarj istasyonları için Gersan Elektrik Ticaret ve Sanayi anlaşılması bu gelişin bir habercisiydi. Ve nihayet, Tesla önümüzdeki aylarda İstanbul’da bir servis kurmayı hedefliyor.

Yapaılan bu habere göre; Tesla’nın Avrupa merkezi olan Tesla Motors Netherlands B.V. , İstanbul’un Anadolu yakasında servis alanı arıyor. Şirket, 6 ay içinde servisi hizmete açacak. Serviste ayrıca tanıtım amaçlı olarak 3-4 araç sergilenecek. Yani galeri de açacak diyebiliriz.

Bu servis açmanın amacı ise Türkiye’deki araçların tamirinin çok zor olması. Çünkü Türkiye’de 150 binden fazla aracın bulunuyor ve olası kaza veya arıza  durumlarında araçlar Avrupa’ya gönderilmek durumda kalıyor. Bu da hem üretici hem de tüketici için çok büyük dezavantaj oluşturuyor. Ayrıca kasko sıkıntıları da mevcut.

Tesla bununla da sınırlı kalmaycak. Şirket,  2019’da Zorlu Center gibi bir mekanda bir galeri  de açacak.

Tesla Model 3 de Türkiye’ye hızlı giriş yapmayı planlıyor. Model S ve Model X’e göre daha uygun fiyatlı olan Model 3,  1 Nisan 2016’da tanıtılmış ve bin dolar ön ödemeli rezervasyonla satışa çıkmıştı. ABD’de 35 bin dolara satışa çıkan Model 3,  1 ay içinde 400 binden fazla sipariş  aldı. Avrupa’ya ise 2018 sonunda geleceği belirtiliyor.

Model 3’ün Türkiye’de 2019’da satışa çıkması bekleniyor. Fiyatının da yaklaşık 70 bin euro olacağı tahmin ediliyor. Diğer modellerin fiyatı ise 180 bin euro civarında. Yani bir hayli avantajlı.

Velhasıl elektrikli araç ülkemize geliyor. Altyapı gelişine yetişebilecek mi sorusu kafamızı kurcalasa da ülkemiz için güzel bir haber. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?  Bizimle paylaşın.

Samsung Galaxy S9 Geekbench Sonuçları Dikkat Çekiyor!