TP-Link TL-WA850RE Menzil Genişletici İnceleme

0

TP-Link TL-WA850RE Menzil Genişletici İnceleme

Bazı durumlardan dolayı internet dağıtıcınız oturduğunuz yerlere iyi internet iletmeyebilir. Bu yüzden başarılı internet bağlantısı yapamayabilirsiniz. Piyasada bu tip sorunlara karşı firmaların ürettiği ‘Menzil Genişletici’ dediğimiz ürünler bulunmakta. Bu sorundan kurtulmak için size makul bir seçenek gösterebiliriz. TP-Link, bu konuda bir ürün geliştirmiş. Bu ürünü yakından inceleyelim.

Göreceğiniz üzere ürünün altında konumlandırılmış bir ethernet girişi bulunuyor.

TP-Link TL-WA850RE Ne işe yarar?

Ürünün fiziksel boyutları bir avuca sığacak kadar. Bununla birlikte oldukça hafif bir ürün. Pirizlerde biraz yer kaplıyor. Bu nedenden dolayı yanındaki pirizleri kullanmakta zorluk çekebilirsiniz. Kablosuz bağlantıyı genişleten bu ürünü, routerdan gelen kabloyu bağlayarak da bağlantınızı yapabilirsiniz. Modeminizin ismiyle bağlantı yaparak bir karmaşadan da kurtulabilirsiniz.

Burada gördüğünüz gibi bir işlevle kullanılıyor.

Farklı Kullanım Senaryolarına Sahip!

TETHER adlı mobil uygulama sayesinde kullanım senaryonuzu ayarlayabilirsiniz. Çalışma modu denen başlığa girdiğiniz zaman karşınıza Menzil Genişletici ve Access Point seçenekleri çıkacak. Kullanım senaryoları şunlardır:

Menzil Genişletme

İnternetiniz bir noktada 5 diş değil de 3 diş çekiyorsa bu ürünü o konumda kullanıp, internetin orada da 5 diş çekmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için router’ınızın WPS tuşuna basmalısınız. Sonrasında ürününüzün üzerindeki tuşa basmalısınız. Yaklaşık 2 dakikada aralarındaki bağlantı kurulumu tamamlanıyor. Daha sonra ürünü pirizden çıkarıp, kullanmak istediğiniz noktadaki bir pirize takmalısınız. Kurulum oldukça kolay. Bunları yaparak internet çekim noktalarını genişletebilirsiniz.

Access Point

Bunun dışında oluşturabileceğiniz başka bir kullanım senaryosu da var. Bu senaryoda yapmanız gereken şey router’a bir ethernet kablosu takıp, ürünü kullanmak istediğiniz noktaya götürüp altında bulunan ethernet girişine bağlamanız gerekiyor. Bu şekilde bağlantınızın daha güçlü olacağını söyleyebilirim. Bu şekilde sanki router oradaymış gibi oluyor. Zaten bağlantı yaptınızda bağlantınızın router’ın ismiyle aynı olduğunu göreceksiniz.

Kimlerin Faydalandığını Görebiliyorsunuz

TETHER adlı uygulama üzerinden ‘Bağlı cihazlar’ sekmesinde bulunan cihazlar o anda bağlantı kuran ürünleri gösteriyor.

Cihaz Üzerindeki Işıklar Kontrolünüz Altında

TETHER adlı uygulama üzerinden bağlantınızı yaptıktan sonra LED butonuna dokunursanız, ürününüzün üzerindeki ışıkları kontrol edebilirsiniz. Bazılarına göre yoğun ışığa sahip olan ürünün bu özelliğine gece modu denmiş. Belirlediğiniz saat aralığında ürünün ışıklarını kapayabilirsiniz.

 

Son olarak üreticinin size 3 yıl garantisi bulunmakta. Bu sayede ürün hakkında yaşadığınız sorunları halledebilirsiniz. Ürünün satış fiyatı 20$+KDV (100 TL’ye bulabilirsiniz). Bu tip bir sorununuz varsa bu ürün sayesinde bu sorundan kurtulabilirsiniz.