Türkiye League of Legends 2018 Şampiyonluk Ligi Başladı!

0
şampiyonluk ligi

Kore oyuncuları tarafından baskına uğrayan, yeni rünler ve daha birçok değişiklikle birlikte LoL 2018 Şampiyonluk Ligi Başladı!

Tek maçlık seriye indirgenen ligde 1. hafta maçları oynandı.

İlk hafta TBF’nin rövanşı ile başladı. BAUSuperMassive ile 1907 Fenerbahçe’nin karşı karşıya geldiği maçta FB çok öne geçmesine rağmen oyunu bitirmeyi başaramayınca SUP darbeyi vurdu ve maçı kazanmayı başardı. FB’nin maçı kaybetmesinde Thaldrin’in çok öne geçtiklerini düşünerek tank çıkmaktan vazgeçmesi çok konuşuldu.
Haftanın ilk gününde ikinci karşılaşması Yükselme Ligi’nden gelen iki takım Royal Bandits ile HWA karşılaştı. HWA çok ezici bir performansla maçı rakiplerine skor vermeden 13-0 gibi bir skorla kapattı ve lige hızlı bir başlangıç yaptı.
Günün üçüncü karşılaşmasında çaylak Galakticos ile isim değişikliğine giden Youth Crew karşılaştı. Herkes YC’i favori görüyordu ama Kog’Mawı karşı takıma kaptırdılar ve GAL’ın nişancısı J1mmy 8/0/9 luk güzel bir performansla takımını galibiyete ulaştırdı.
Günün son karşılaşmasında ise ligin vazgeçilmez isimlerinden biri haline gelmiş iki takım karşı karşıyaydı. Team AURORA vs. Dark Passage DOMİNOS. İstatistiklere bakıldığında DP’nin karşı jungle Wisdom’un üzerine oynadığı ve destek Rogu’nun ise takım arkadaşları için kendini feda ettiğini düşünüyorum. DP yeni orta koridorları Lucete’nin 5/0/5 lik Azir performansı önderliğinde galibiyete ulaşan taraf oldu.

Haftanın 2. gününe geçecek olursak;

Günün ilk karşılaşmasında Team AURORA ile Galakticos karşı karşıya geldi. Ligde uzun zamandır görmediğimiz Top Lane Nasus tercihini yapan Galakticos Rare ve orta koridor Backlund önderliğinde galibiyete ulaştı. Aurora tarafında karşılık olarak Rain’in 5/2/1 lik Varus performansı yeterli olmadı. İlk maçında Karma, ikinci maçında ise Nasus oynayan Rare değişik tercihleri ile lige bu sezon imzasını atabilir.
Günün ikinci karşılaşmasında Dark Passage ile BAUSuperMassive karşı karşıya geldi. Az skorla tamamlanan maçta SUP Zeitnot’un 4/0/4’lük %100 skor katkısıyla oynadığı Ezreal ve SnowFlower’ın 1/0/7’lik yine %100 skor katkısıyla oynadığı Shen önderliğinde maçı kazandı.
Günün üçüncü karşılaşmasında ise Youth Crew ile HWA Gaming karşılaştı. Kimin zafere ulaşacağını önceden kestirmenin çok zor olduğu bir karşılaşma olduğunu söyleyebilirim. Yine az skor çıkan karşılaşmada YC altın farkını sürekli elinde tutarak maçı kazanmayı başardı.
Günün son karşılaşmasında ise son şampiyon 1907 Fenerbahçe ile ligin yeni takımı Royal Bandits karşı karşıya geldi. RBE ormancıları Malrang’ın 4/1/8 lik Jax ve Nişancıları HolyPhoenix’in 5/1/7’lik Ezreal performansı ile galip gelmeyi başardı. FB taraftarları ise takımın geçen sezondan sonra havalara girdiğini düşünerek takımlarına tepki gösterdi.

Haftanın son gününe geçecek olursak;

Üçüncü güne Team AURORA vs. HWA Gaming karşılaşması ile başladık. AUR ligin şu anda tek Türk orta koridor oyuncusu olan Naru’nun 10/2/6’lık Azir performansı ile galibiyete ulaşan taraf oldu ve lig başlamadan önce söylediği “Eski günlerime döneceğim.” sözünün arkasında olduğunu bize göstermiş oldu.
Günün ikinci maçında ise Galakticos ile BAUSuperMassive karşı karşıyaydı. Maç skor bakımından 6/10 SUP üstünlüğüyle yakın bir şekilde bitmiş olsa bile SUP yakaladığı altın farkı ile maçı sürekli kontrol halinde tutarak kazandı. 4 skor farkına rağmen altın farkı 17 bine ulaştı maç sonunda.
Üçüncü karşılaşmada Youth Crew ile Royal Bandits karşı karşıya geldi. RBE Cepted’ın 5/0/2’lik Cassiopeia ve rakiplerine verdikleri sadece 1 skor ile galibiyete ulaştı.
Günün ve haftanın son karşılaşmasında ise 1907 Fenerbahçe ile Dark Passage karşı karşıya geldi. Maçta istatistiksel olarak kötü görünen bir şey yok iki takım içinde. 10/7 lik FB üstünlüğü ile biten maçta FB’nin objektif farkı ile maçı kazandığını söyleyebilirim.

2018 League of Legends Şampiyonluk Ligi'nin 1. Hafta maçları sonucunda oluşan puan durumu
2018 League of Legends Şampiyonluk Ligi’nin 1. Hafta maçları sonucunda oluşan puan durumu

2018 League of Legends Şampiyonluk Ligi’nin 1. hafta maçlarının özetlerini izlemek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.