Twitter’da Dolaşan Virüse Dikkat!

0

Sosyal medyanın üzerinden ilerleyen virüsleri özellikle Facebook’ da görüyorduk. Bugün Twitter’da dolaşan virüs hakkında konuşuyoruz. Kanabileceğiniz virüsün içeriği ve hedefleri hakkında biraz bilgi vereceğim.

Burada da gördüğümüz üzere Twitter’da dolaşan virüs insanları kandırabilmek için twitter. adında size mesaj atıyor.

Gördüğünüz üzere Twitter’da dolaşan virüs bulaştığı anda kullanıcıları profil resmini değiştiriyor ve adini da Twitter. yapıyor. Sabahın köründe birinin sizin hesabınıza girdiğini söyleyen bir mesaj alırsanız aşağıdaki linke tıklamayın!

Hesabınız Algı Yaratmak İçin Kullanılacak Olabilir.

Bu tip hesap çalma durumlarında kullanıcılar olayın olduğu zamana yakın bir anda müdahale etmezlerse siyasi ya da toplumsal bir algı oluşturmak için açılan başlıklarda kullanılabilir.
İstenmeyen siyasi başlıklara yazılan yorumlardan dolayı gözaltına alınan insanlar olduğunu biliyoruz. Bu sorunlara bulaşmamak için daha da dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz.

Önceki İçerikPUBG’yi Düzeltme Zamanı!
Sonraki İçerikPUBG 8 Ağustos Güncellemesi Notları
Yazılarımla kendimi ifade edebildiğimi düşünüyorum. Hayata karşı her zaman pozitif yaklaşmayı öğreten bir annenin oğluyum. 8 Haziran 1999 tarihinde Bursa/ Osmangazi de dünyaya geldim. Mudanya'da ikamet ediyorum. Aktif olarak 1 sene Es10 Game Club' da editörlük yaptım. Bu tip internet sayfası açmaya teşebbüsüm olmuştu (ama olmadı). Şimdi arkadaşım, dostum Tuğrul başkanlığında bu topluluğun bir ferdi oldum. Yazılarımı takip edin!
TEILEN